مسلمان یهودی مسیحی

سه مسافر مسلمان یهودی و مسیحی با هم به سفر رفتند و شبی در کاروان سرایی ساکن شدند.مردی که نذر داشت مقداری حلوا برای آنها آورد. مسیحی و یهودی سیر بودند و مسلمان که آنروز را روزه گرفته گرفته بود،گرسنه بود.آن دو گفتند ما سیریم و بهتر است آنرا فردا بخوریم.مرد مسلمان به ناچار حرف آنها را پذیرفت اما شب از خواب بلند شد،حلوا را خورد و خوابید . صبح روز بعد هر سه نفر خوابشان را تعریف کردندو خواب هر کس که بهتر بود،حلوا را بخورد. مرد یهودی گفت:موسی علیه السلام به خواب من آمدو مرا با خود به کوه طور برد. فرد مسیحی گفت:دیشب مسیح علیه السلام به خواب من آمد و مرا با خودش به آسمان چهارم برد. مرد مسلمان گفت:دیشب پیامبرصلی الله علیه و آله و سلم به خوابم آمد و فرمود:آن همسفر یهودی تو با موسی علبه السلام به کوه و مرد مسیحی هم به همراه عیسی علیه السلام رفت.تو تنها ماندی بلند شو و حلوا را بخور. آنها به او گفتند:تو مرد حریصی هستی چرا حلوا را به تنهایی خوردی؟ مرد مسلمان گفت:وقتی تو دوست یهودی از موسی علیه السلام پیروی میکنی و این دوست مسیحی از عیسی علیه السلام پیروی میکند من نباید از پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم پیروی کنم؟

/ 4 نظر / 23 بازدید
تنها(مهتاب)

سلام فاطمه جون. خوبی؟ آدرس وبت رو از سارا گرفتم. وبلاگ قشنگی داری عزیزم. به منم سر بزن.لینکت کردم. [گل]

انتشارات حدیث قلم

اتفاقی فرخنده در عرصه ادبیات داستانی مجموعه ده جلدی داستان نویسی پیشرفته به قلم ابوالفضل درخشنده. تاکنون سه جلد از این کتاب منحصر به فرد منتشر شده است. نمایندگی انحصاری پخش در ایران انتشارات حدیث قلم. جهت سفارش و خرید کتاب و اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 88214163-021 یا ایمیل آدرس Hadiseghalam@Gmail.com تماس حاصل فرمائید. درجلد اول کتاب آموزش داستان نویسی پیشرفته با تفاوت داستان با سایر قالب های نگارشی، روشهای یافتن فکر اولیه برای نگارش داستان، و سیزده زاویه دید (زبان روایت داستان) آشنا می شویم در این کتاب برای اولین بار در دنیا طرح درس زاویه دید دانای کل قائم به شخص به ساده ترین روش بیان گردیده است. درجلد دوم آموزش داستان نویسی پیشرفته برای اولین بار در دنیای ادبیات داستانی با نقش روانشناسی رفتاری در خلق شخصیت باورپذیر داستانی آشنا می شویم. در جلد سوم کتاب آموزش داستان نویسی پیشرفته ابزارهای پرداخت داستان و ویژ گی های ارکان داستان مورد توجه قرار گرفته است دراین کتاب برای اولین بار تعریف جدیدی از ابزارهای پرداخت ارائه شده است که می تواند در ریتم داستانی تاثیر شگرفی ایجاد کند.

انتشارات حدیث قلم

با سلام دوستان عزیزی که اهل قلم هستند و تمایل به چاپ آثار یا نوشته های خود در هر سبکی به صورت شخصـــــی یا به صورت مجموعـــه ای دارند. این انتشارات آمادگی خود را برای چاپ آثار گرانبهای شما به صورت شخصی با کمترین هزینه و به صورت مجموعه فقط با چهل هزارتومان (40/000 تومان) اعلام میدارد. جهت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 88214163-021 یا ایمیل آدرس Hadiseghalam@Gmail.com تماس حاصل فرمائید. مدیر بازرگانی خانم.شُکری